Mistrzowie polskiej polityki K-1: faworyci utrzymali swoje miejsca na najwyższym możliwym stopniu platformy!

Aż pięciu kickboxerów obroniło tytuły Mistrzów Polski K-1 w kategorii seniorów. W skład tej drużyny wchodziła Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Martial Arts), która w 2014 roku zwyciężyła w kategorii -48 kg, a obecnie jest w kategorii -52 kg. Dodatkowo w Węgrowie (województwo mazowieckie) została wybrana najlepszą rywalką imprezy.

W obronie złota podczas Gali Finałowej Dominika Chylińska pokonała Oliwię Kramarz (Stowarzyszenie Sportowe Polkon Fight Legnica) 3:0.

Po zawodach Dominika Chylińska stwierdziła: – W swojej starszej pracy po raz czwarty zdobyłam Mistrzostwo Polski w tej formule. Każde wydarzenie ma swoją specyfikę, ten zestaw nie był najłatwiejszy, ponieważ zmieniłem kategorię wagową. W sumie stoczyłem 3 walki, ostatnią wygrałem pewnie 3:0 z Oliwią Kramarz z Legnicy. To była nasza pierwsza walka, wcześniej walczyliśmy na różnych torach. Kolejną trudnością będą z pewnością Globe Cup w Budapeszcie, zaś głównym początkiem w tym roku będą Mistrzowie Europy, czyli eliminacje do The Globe Gamings.

Podobnie zachowały się złote medale zdobyte w Kartuzach w 2015 roku: +70 kg Oliwia Gajewczyk (Klub Aktywności Sportowej Thor Szkoła Walki Ełk), -70 kg Marta Janikowska (Klub Sportowy Pretorium Poznań), -65 kg Aleksandra Niewiadomska ( Legia Battle Club Warszawa), -56 kg Justyna Krosta (Niepołomicki Klub Karate Kyokushin).przez link hfo.com.pl stronie internetowej

– To już mój szósty tytuł mistrzowski w formule K-1. Niestety, ostatnią bitwę wygrałem dziecinną zabawą. W poprzednich latach ciągle toczyłem więcej bitew, w tym roku wyszło jak wyszło i niestety naprawdę nie radziłem sobie z walką. Jeśli chodzi o dalsze starty, to z pewnością będą to Puchar Świata w Budapeszcie – stwierdziła Oliwia Gajewczyk.

Następnie Aleksandra Niewiadomska wyznała: – Po raz czwarty zdobyłam tytuł mistrzyni Polski w K-1. Nie jest to tytuł najtrudniejszy do zdobycia, jeśli chodzi o same bitwy, bo tak naprawdę walczyłem w znacznie trudniejszych konkurencjach. Sam proces pracy przygotowawczej był jednak jednym z najbardziej wymagających, ale dzięki temu naprawdę czuję, że osiągnąłem najskuteczniejszą formę dosłownie, praktycznie i psychicznie. Ostatnia walka była pod moją kontrolą, półfinał ukończyłem wcześniej, więc nadal miałem dużo siły. Właściwie zadowoliliśmy już na ringu moją rywalkę Darię Woźniak, więc zrozumiałem, czego się spodziewać. Jestem usatysfakcjonowany kolejnym tytułem mistrzowskim i obecnie mogę skupić się na ważniejszych startach globalnych. W połowie czerwca z pewnością będziemy na Pucharze Świata w Budapeszcie, a w listopadzie jeden z najważniejszych celów, czyli Mistrzowie Europy w Grecji.

W grupie seniorów najlepszym kickboxerem został Dominik Cinal (Paco Group Mysłowice), zwycięzca zawodów w kategorii -75 kg.

Tytuły mistrzów kraju 2023 bronili: +91 kg Robert Dochód (KICKBOXING TEAM SEJNY), -60 kg Michał Gołębiowski (MAX BOXING KLUB Nowe Miasteczko) i -57 kg Piotr Woźniak (KS Sporty Walki Piła).

Robert Dochód znokautował Mateusza Dzika (Viktoria Szydłowiec) w 2. rundzie, Michał Gołębiowski pokonał Jana Wojciechowskiego (Battle Fitness Center Lublin) 3:0, a Piotr Woźniak pokonał Kacpra Dąbrowskiego (Iron Fitness Center Wrocław) 3:0.

– To mój trzeci tytuł mistrza Polski K-1. Każdy z tych mistrzów był równie trudny. Jeśli chodzi o finał, to była to moja wstępna walka z Mateuszem Dzikiem i walka przebiegła zgodnie ze strategią, w eliminacjach dobrze wypadłem. Przez całą przerwę usłyszałem od trenerów kilka komentarzy, które zrealizowałem i w drugiej rundzie powaliłem przeciwnika do bezsensu. Przygotowuje się do ponownego startu w czerwcu w Pucharze Świata w Budapeszcie – powiedział Robert Dochód.

W Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów K-1 Guidelines w Węgrowie pod Warszawą (organizator: WKS SFINKS Węgrów, patronat: Organizacja Gloss Kickboxing) wzięło udział 338 zawodników ze 102 klubów, w tym 118 kickboxerów i 43 kickboxerów starszych.Kibice klubu Smok Toruń mieli powody do radości, gdyż Mateusz Białecki został mistrzem Polski K-1 w kategorii wagowej -67 kg. Po dłuższej przerwie toruński klub ma Mistrza Polski Seniorów w K-1, ostatnim był Łukasz Rambalski, który dziś współpracuje z Witoldem Kostką w kadrze szkoleniowej polskiej grupy K-1.

Po wydarzeniu oświadczyli:

Jakub Tymiński (-71 kg, Hunter Gym Bydgoszcz): – To mój początkowy tytuł Mistrza Polski w K-1, wcześniej dwukrotnie zdobyłem tytuł Mistrza Polski w Low Kick. Ostatnia walka z Mateuszem Foltynem była wyrównana, nie mogłem do końca wpasować się w swój rytm, więc skupiłem się na krótkich akcjach, które ostatecznie zapewniły mi triumf. Nigdy wcześniej nie mieliśmy ze sobą do czynienia, ale często rywalizowaliśmy podczas obozów i egzaminów zespołowych. Obecnie minuta odpoczynku, a następnie strategie startowe z pewnością będą identyfikowane cyklicznie.

Kamila Gołębiewska (-48 kg, Fight Club Radzymin): – Złoto, które zdobyłam w ostatni weekend w Węgrowie, jest moim drugim w K-1. Tytuł mistrza zdobyłem wcześniej w 2022 roku. Walki na drodze do złota były niesamowicie zacięte, toczone w szybkim tempie i żaden z przeciwników nie miał zamiaru odpuścić do samego końca. Moją ostatnią startującą Martynę Czuchraj poznaliśmy miesiąc temu w półfinale Mistrzostw Polski w kopnięciu zredukowanym, gdzie dodatkowo moja ręka się podniosła. Jeśli chodzi o pozostałą część tego okresu, bardzo chciałbym kontynuować rywalizację i reprezentowanie Polski na arenie światowej, jaką są Mistrzostwa Europy. Jednak ze względu na wytyczne nie jest to zależne ode mnie i obecnie czekamy na zgodę WAKO na mój start.

Natalia Stelmowska (-60 kg, Małopolski Zakład Sportu i Rekreacji RING Kraków): – Po raz drugi sięgnęłam po tytuł Mistrza Polski w formule K-1, trzecim tytułem została Mistrzyni Polski K1 Pro-am. Właściwie nie miałem wcześniej możliwości zadowolić żadnego z konkurentów, a każdy z nich stawiał przed sobą zupełnie inne problemy. Wierzę, że we wszystkich 3 walkach zachowałem zimną krew i trzymałem się zaplanowanego planu. W ostatniej dogoniłam utalentowaną rywalkę Martę Chojnowską, zakładam, że w pełni poradziłam sobie z tą walką, mimo że zakończyła się dyskwalifikacją w 3 rundzie. Najbliższą strategią startową są Puchar Świata w Budapeszcie w czerwcu.

Warto pamiętać, że przez całe Mistrzostwa Świata 2015 w Albufeirze w Portugalii kickboxerzy Gloss zdobyli 7 medali (0-2-5) w formule K-1 Rules. Srebrne medale zdobyli: -70 kg Marta Janikowska (KS Pretorium Poznań) i -81 kg Bartosz Dołbień (Sparta Health Club Warszawa), natomiast brązowe medale zdobyli: -48 kg Dominika Chylińska (Oświęcimski Klub Karate Oświęcim), -65 kg Aleksandra Niewiadomska (Legia Battle Club Warszawa), +70 kg Oliwia Gajewczyk (Thor Szkoła Walki Ełk), -54 kg Krystian Rozkosz (Paco Group Mysłowice) i +91 kg Robert Dochód (Kickboxing Group Sejny).

This entry was posted in 1. Bookmark the permalink.